Estetické centrum Praha

Botulotoxin

Botulotoxin -> Další informaceTechnické detaily aplikací

Botulotoxin se aplikuje velmi tenkou jehličkou několika vpichy do příslušného svalu, je to provedeno bez umrtvení, pacient může cítit v okamžiku aplikace mírný tlak či pálení, na kůži zůstává malý hrbolek odpovídající použitému množství látky, který se za několik minut vstřebá. Při narušení malé cévky může dojít i k drobnému krvácení, popřípadě vzniku malé modřinky, která se do týdne vstřebá.

K nástupu účinku dochází za 2-3 dny, plný nástup účinku lze očekávat do týdne.

Celý zákrok trvá méně než 15 minut. K tomu je nutno připočíst dobu konzultace s lékařem a zodpovězení případných dotazů pacienta.

Režim pacienta po aplikaci

Polohování

Pacient by měl cca 4-5 hodin po aplikaci dodržovat polohu vertikální, což je důležité zejména u mimických vrásek okolo očí, kde při nevhodném režimu a poloze na boku může dojít ke přesunu látky do oblasti očních víček, což je velmi nežádoucí vzhledem k riziku přechodného poklesu víčka.

Tělesná námaha

Je nutno se 1-2 dny po aplikaci vyvarovat větší tělesné námahy, která by způsobila větší prokrvení příslušných svalových partií a tím větší difusi účinné látky, než je žádoucí. Velmi nevhodný je v prvních dvou dnech po aplikaci spinning, saunování apod.

Kosmetické ošetření obličeje

Do týdne po aplikaci botulotoxinu - botoxu je vhodné se vyvarovat masáží obličeje a jiných kosmetických ošetření obličeje.

Procvičování svalových partií, do kterých byla látka aplikována

Dle nejnovějších vědeckých poznatků se účinná látka botulotoxin naváže na receptory i bez aktivní akce svalu. Cvičení svalu - mračení, krčení - 4 hodiny po aplikaci není nutné.

Kontraindikace

Nežádoucí účinky

Při nadměrné aplikaci botulotoxinu do oblasti čela a zevní části obočí je možný pocit "těžkých víček", popřípadě zvýraznění kožní řasy na horním víčku, tzv. "blefarochalázy".

Vyjímečně dojde v prvním týdnu po aplikaci k mírnému trnutí v aplikovaných oblastech, případně k mírné bolesti hlavy.

Botulotoxin - princip účinku | Botulotoxin - příklady aplikací | Botulotoxin - další informace
Design © J.Korec 2006